Допомога школярам Троїцького

У Троїцькому Попаснянського району Луганської області працює школа і дитячий садок, розташовані майже в кілометрі від лінії фронту.
 
Щоб дістатись до школи в Троїцькому, треба переїхати два підірвані мости, кілометрів п’ять перемеленою в болото сільською дорогою, пустими вулицями, повз зарослі чагарником покинуті подвір’я та необроблені поля.
  с.Троїцьке Попаснянського району Луганської області   Шлях до школи в с.Троїцьке
В березні 2015 школа сильно постраждала від обстрілів. На щастя, дітей у цей час там не було.
В березні 2015 школа сильно постраждала від обстрілів   Два роки школа у селі Троїцьке не працювала, тому що була під постійним вогнем ворожої артилерії та снайперів. Після встановлення відносного затишшя влітку 2016 року волонтери, бійці ЗСУ, капелан допомогли відновити школу і дитячий садок, розташований у тій самій будівлі.   Після встановлення відносного затишшя влітку 2016 року волонтери, бійці ЗСУ, капелан допомогли відновити школу і дитячий садок, розташований у тій самій будівлі.   Зараз  класи приведені до ладу і у школі навчається близько 50 дітей.  Зараз  класи приведені до ладу і у школі навчається близько 50 дітей Зараз  класи приведені до ладу і у школі навчається близько 50 дітей Та обстріли не припиняються і сліди їх добре видно в шкільних коридорах. Та обстріли не припиняються і сліди їх добре видно в шкільних коридорах То ж давайте принесемо в життя цих дітей трохи радості і свята – зберемо разом подарунки школярам Троїцького.
В неділю, 17 грудня, з 10:30 до 13:00 Дніпровський Планетарій запрошує дітей та дорослих на дитяче свято. Це свято є традиційним для Планетарію, але цього року воно буде дещо незвичайним. Ми пропонуємо вам згадати, що це – свято доброти. І в цей день ми допомагаємо тим, кому сьогодні живеться гірше, ніж нам.
Всі ви зможете допомогти в цей день учням у прифронтовому селі Троїцьке, прийнявши участь у ярмарку солодощів чи приготувавши для них власні подарунки. У програмі свята, як завжди, ви зможете виготовити святкові листівки та інші святкові саморобки власними руками, зробити власноруч чобіток та одержати в нього «привітання» від Святого Миколая.
У цей день у Зоряній Залі наступні програми:
  • – об 11:00 «До нас прийшов Миколай» (російською, вік 4+)
  • – о 12:00 «До нас прийшов Миколай» (російською, вік 4+)
  • – о 13:00 «До нас прийшов Миколай» (російською, вік 4+)

* * *

Трохи історії. Жовтень 2016 Щоб дістатись до школи в Троїцькому, треба переїхати два підірвані мости, кілометрів п’ять перемеленою в болото сільською дорогою, пустими вулицями, повз зарослі чагарником покинуті подвір’я та необроблені поля. Не доїжджаючи пари кілометрів до так званої ЛНР, звернути до найбільшої на селі двоповерхової будівлі з заміненими після обстрілів вікнами і дахом. Березень 2017 У Троїцькому Попаснянського району Луганської області працює школа і дитячий садок, розташовані майже в кілометрі від лінії фронту. Два роки школа у селі Троїцьке не працювала, тому що була під постійним вогнем ворожої артилерії та снайперів. Після встановлення відносного затишшя влітку 2016 року волонтери, бійці ЗСУ, капелан допомогли відновити школу і дитячий садок, розташований у тій самій будівлі. У вересні минулого року до школи прийшли 34 дитини, що залишилися у селі, з них восьмеро першокласників, для яких перший дзвінок продзвенів під автомотні черги сепаратистів. Ще вісім малюків ходять у дитячий садок, готуються до школи. У міру сил і можливостей учительський колектив, за допомогою волонтерів, намагається підтримати учнів та їхніх батьків. Дітям готують чай, роздають печиво, доправлене волонтерами. У класах йдуть заняття, і не біда, що в деяких класах навчається всього один учень, зате скільки уваги йому може приділити викладач! Зруйнований спортзал відновити поки не вдалося. Силами учнів і вчителів в одному з непостраждалих приміщень змогли обладнати своєрідну тренувальну кімнату. У ній поставили спортивні снаряди і тренажери. Особливу увагу вчителі звертають на безпеку. Вони придумали своєрідний захист від осколків — між шарами фанери вкладені листи металу, і такими щитами закрили нижні половини вікон першого поверху. Усі, хто хотів би повернутись до школи, бояться. Ті, хто тут вчаться, звикли. Як би там не було, а школа тримає життя в цьому маленькому фронтовому селі. Закрити її — рівнозначно його смерті. Тут — осередок життя села. Є школа — є життя, є село, сміються діти… Маленькі сільські школи, які я бачила, живуть, як велика сім’я. Це особлива атмосфера, де діти не тікають чимшвидше після уроків, а воліли б залишитись тут якомога довше. Поля довкола заміновано, з настанням темноти вулицями ходити небезпечно. От і чекають ранку — на шкільний автобус. Понеділок, 08 травня 2017, 02:46 Бойовики увечері 7 травня обстріляли населений пункт Троїцьке Донецької області, в результаті чого постраждала школа.